fbpx

Esneyerek formda kal! pilates dersleri, uzman pilates eğitmenleri tarafından verilir. Denge, esneklik, dayanıklılık ve duruşu geliştirmeyi amaçlayan pilates kurslarından, pilates grup derslerimize katılıp pilatesin motive edici gücünden de faydalanabilirsin.
Pilatesin Faydaları
Pilates, yaşlanma sürecinizi azaltarak genç kalmanızı sağlar. Düzenli olarak pilates yapan kişilerin vücudu canlı ve dinç kalır. Yaşın ilerlemesi ile oluşan güç kayıplarını düzenli pilates yaparak önleyebilirsiniz.
Pilates, tek bir bölgeye değil tüm vücudunuza odaklanır. Kas ve kemik yapınızın esnekliğini arttırır, vücudunuzdaki birçok kasın çalışmasını ve güçlenmesini sağlar.
Pilates sadece vücudunuza değil zihninize de yararlıdır. Günlük hayatın stresini uzaklaştırır, kötü düşünceleri uzaklaştırır ve depresyonu yenmenizi kolaylaştırır.
Kasları kuvvetlendirerek gelecekteki sakatlanma risklerini ve kas kayıplarını minimuma indirir.
Pilates, kilo vermenizi kolaylaştırır. Vücudunuzdaki kasları geliştirerek kalori yakma oranınızı arttırır.
Duruşunuzu olumlu yönde etkileyerek, düzenler. Her pilates hareketi, iskelet sisteminizin doğru olarak hizalanmasına yardımcı olur. Doğru bir duruş, rahat hareket etmenizi ve daha kolay nefes almanızı sağlar. Sırt ve boyun ağrıları gibi birçok hastalığın engellemesine yardımcı olur.